Columbus Apartamenty, Ustka
Tło bannera

Atrakcje

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Atrakcje

Sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie w Ustce! Niezależnie od wieku, na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Latarnia morska w Ustce

Ustka, 76-270 Marynarki Polskiej 1 (100m od obiektu)

Niezaprzeczalnie najbardziej charakterystycznym elementem dla widoku usteckiego portu jest tutejsza latarnia morska. Ten ciekawy obiekt został zbudowany 1892 roku przy użyciu czerwonej cegły. Budynek ma niespotykany dla latarni morskich plan, gdyż można powiedzieć, że składa się z dwóch części. Główny budynek został wzniesiony na planie prostokąta w stylu neogotyckim. Do niego dostawiona została ośmioboczna wieża. Wysoka na niespełna 20 m, jest jednym z najlepszych punktów obserwacyjnych na tutejszym wybrzeżu.

Ludziom Morza

Ustka, 76-270 Port Ustka (100m od obiektu)

Między Kapitanatem Portu w Ustce a latarnią morską ustawiony został pomnik „Ludziom Morza”. Zamysł powstania tegoż pomniku wykwitł zgoła 30 lat przed jego powstaniem w umysłach miejscowych rybaków. Jednak kłopoty ze sfinansowaniem projektu uniemożliwiły wprowadzenie go w życie. W roku 2001 powrócono do tegoż pomysłu. Pieniądze udało się uzyskać dzięki zbiórce wśród mieszkańców miasta, prywatnych darczyńców i z funduszy Urzędu Miasta i Starostwa. 

Ustecka Syrenka

Ustka, 76-270 Promenada Nadmorska (300m od obiektu)

W pobliżu latarni morskiej, po wschodniej stronie usteckiego nadbrzeża, ustawiono ponad 6 metrowy pomnik zapatrzonej w dal syrenki. Odsłonięty 15 sierpnia 2010 roku mosiężny pomnik nawiązuje do usteckiego herbu i tutejszej legendy. Pomnik wykonano na podstawie projektu Michała Roski. Obecnie jest to jednak z największych atrakcji usteckiej promenady. Wieść głosi, że aby spełniło się półtora życzenia należy potrzeć lewą pierś syrenki.

Port i molo w Ustce

Ustka, 76-270 Ścieżka na plaże (300m od obiektu)

Ustecki port sięga swoją historią co najmniej do połowy XIV wieku. To co dziś możemy zaobserwować zwiedzając ten teren, jest wynikiem przebudowy w latach 1899-1903, aczkolwiek zachowały się jeszcze pozostałości wcześniejszego eksploatowania portu. Do I wojny światowej był on największym punktem wymiany handlowej na Pomorzu. Współcześnie pełni głównie funkcję turystyczną.

Muzeum Chleba

Ustka, 76-270 Marynarki Polskiej 49 (400m od obiektu)

Muzeum Chleba mieści się na ulicy Marynarki Polskiej 49 na poddaszu piekarni rodziny Brzóska. Nie można zaprzeczyć, iż jest to idealne miejsce dla pokazania historii chleba. Pan Eugeniusz Brzóska swoje zbiory kompletuje od kilkunastu lat. Obecnie w ich skład wchodzą wyeksponowane w trzech salach zabytki historii i rozwoju piekarnictwa, jak również cukiernictwa. W sami muzealnej możemy przyjrzeć się eksponatom nawet z XVII wieku.

Święty Jan Nepomucen

Ustka, 76-270 Bohaterów Westerplatte 16 (400m od obiektu)

Przy zachodniej praży w Ustce, a dokładnie obok nowej Stacji Ratownictwa Morskiego, ustawiono jesionową rzeźbę św. Jana Nepomucena. Pierwotnie rzeźba, autorstwa słupskiego artysty Antoniego Wilma, miała stanąć koło Baszty Czarownic w Słupsku. Jednakże, wykonana w 2000 roku na zlecenie księdza Jana Gieriatowicza, została podarowana w siedem lat po ukończeniu Urzędowi Morskiemu w Słupsku. Dlatego też w 2007 roku św. Jan Nepomucen stanął na wschodnim falochronie portu w Ustce, a następnie w roku 2010 przeniesiono go na obecne miejsce.

Pomnik rybaka Mistrala

Ustka, 76-270 Kaszubska 9 (400m od obiektu)

Przy pensjonacie Mistral, na ulicy Kaszubskiej 9 w Ustce, stosunkowo niedawno stanął pomnik rybaka, który przejął swe imię od wspomnianego pensjonatu. Rzeźba została wykonana z piaskowca, ma niemalże 2 m wysokości i przedstawia mężczyznę niewątpliwie od wielu lat zaznajomionego z trudami życia na morzu. Z dojrzałej, naznaczonej głębokimi zmarszczkami , twarzy przebija spokojna pewność siebie. Odziany w rybacki sztormiak, mężczyzna został przedstawiony w chwili wyciągania z zarzuconej na lewe ramię sieci dorsza.

Villa Red

Ustka, 76-270 Żeromskiego 1 (600m od obiektu)

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Ustce jest niewątpliwie Czerwona Willa (ul. Żeromskiego 1) należąca pierwotnie do  Otto von Bicmarcka, będącego w 1886 roku, kiedy została wybudowana, Kanclerzem Niemiec. Innym znanym właścicielem tejże willi był Hermann Göring, aczkolwiek nigdy w niej nie wizytował. Dziś we wnętrzach dawnej letniej rezydencji mieści się pensjonat „Villa Red”.

Muzeum Ziemi Usteckiej

Ustka, 76-270 Marynarki Polskiej 62 A (600 m od obiektu)

Powstałe w 2000 roku Muzeum Ziemi Usteckiej, jest wynikiem ośmioletnich działań członków Towarzystwa Przyjaciół Ustki, aby spopularyzować rodzimą ziemię wśród samych jej mieszkańców. Od chwili otwarcia muzeum jest jednym z centralnych miejsc regionalistycznych w Ustce, w którym zwiedzający mogą zobaczyć cenne zabytki tutejszej kultury materialnej z przełomu XIX i XX wieku oraz dołączyć do forum dyskusyjnego. Bardzo ciekawą częścią ekspozycji są zachowane pamiątki po tutejszej stoczni. Dlatego też na wystawie stałem zobaczymy modele okrętów produkowanych w stoczni, dokumenty przed i powojenne, jak również poniemiecki sprzęt fotograficzny, stuletnią łyżwę, pralkę bąbelkową czy strój kąpielowy w jakim zobaczylibyśmy plażowicza na początku XX wieku.

Pomnik Fryderyka Chopina w Ustce 

Ustka, 76-270 Promenada Nadmorska (700m od obiektu)

Spacerując wśród drzew przy promenadzie możemy natknąć się na pomnik przedstawiający Fryderyka Chopina. Odsłonięty w czasie obchodów Dni Morza 1979 roku, przedstawia kroczącego w stronę morza kompozytora, którego odzienie jest rozwiane przez wiatr. Sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, został ofiarowany Ustce. Co ciekawe jest to praca warszawskiej rzeźbiarki – Ludwiki Nitschowej, która jest również autorką Syrenki warszawskiej. 

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Ustce

Ustka,  76-270 Kościelna 4 (800m od obiektu)

Dziewiętnastowieczny kościół Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Kościelnej jest wynikiem zapotrzebowania parafian na świątynię z większą ilością miejsc, niż mógł im zagwarantować kościół śś. Jana Chrzciciela i Mikołaja. W związku z tym w drugiej połowie XIX wieku podjęto decyzję o rozebraniu poprzedniego i wybudowaniu nowego kościoła, ówcześnie, poza miejscowością na wydmie. Ostatecznie budowla jest dziełem Franza Drabeima, który zaprojektował ją jako neogotycką na planie prostokąta z masywną wieżą nad portalem wejściowym i zamkniętym wielobocznie prezbiterium. Jest to o tyle ciekawa budowla, iż jej architekt wcześniej był cieślą okrętowym.

Umierający wojownik

Ustka,  76-270 Fryderyka Chopina (800m od obiektu)

W cztery lata po zakończeni działań wojennych I wojny światowej, mieszkańcu Ustki zdecydowali się uczcić pamięć poległych. Odsłonięty w 1922 roku pomnik, przedstawiający umierającego nagiego wojownika, jest dziełem Josefa Thoraka. Rzeźbiarz pochodzący z Austrii, włożył postaci mężczyzny w rękę tarczę z herbem Ustki. Rzeźba znajduje się w Parku Nadmorskim przy ulicy Chopina. Pierwotny napis umieszczony na jej cokole brzmiał „Naszym poległym żołnierzom”. Po 1945 roku został zmieniony na „Bezimiennym bohaterom wojen światowych - społeczeństwo Ustki”, niestety ta tablica również się nie zachowała.

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej

Ustka, 76-270 Promenada Nadmorska (1,1km od obiektu)

Wśród pomnikowych atrakcji Ustki, warto jest wrócić uwagę na umieszczoną na promenadzie ławeczkę z podobizną Ireny Kwiatkowskiej. Warto również upamiętnić to zdjęciem. Odsłonięty w 2012 roku, pomnik bardzo dobrze oddaje osobowość tej charakterystycznej aktorki. Mimo, iż Pani Irena Kwiatkowska nie była rodowitą mieszkanką Ustki, to bywała w naszym mieści bardzo często.

Wieża widokowa w Ustce

Ustka,  76-270 Promenada Nadmorska (1,5km od obiektu)

Spacerując ustecką promenadą w kierunku Traktu Solidarności, możemy wspiąć się na charakterystyczną błękitno-białą wieżę widokową. Prócz widoku na tutejszą plażę i orzechowskie klify, jest interesująca również dla pasjonatów wojskowości. Dawniej stanowiła część kompleksu 9.Baterii Artylerii Stałej w Lędowie. Kompleks znajdujący się około 3 km od Ustki, uważany był za centralny element Twierdzy Ustka.

Promenada Ustecka

Ustka,  76-270 Promenada Nadmorska (1,7km od obiektu)

Wzdłuż wschodniej plaży, na odcinku ponad kilometra, rozciąga się ustecka promenada – najlepsze miejsce dla spacerowiczów w naszym mieście. Promenada powstała w 1875 roku, w czasie urządzania w Ustce pierwszego parku spacerowego. Trakt rozpoczyna się od charakterystycznej dla tutejszego portu, ceglanej, latarni morskiej i prowadzi ku dawnej wojskowej wieży obserwacyjnej, obecnie pełniącej funkcję wieży widokowej. Podążając w tym kierunku, można zrozumieć, dlaczego wybrano wschodnią część brzegu, aby zostało tak zagospodarowane.

Tablica Pamiątkowa poświęcona gen. Sosabowskiemu

Ustka, 76-270 Jagielońska - Grunwaldzka (2,3km od obiektu)

Z okazji 66. Rocznicy bitwy pod Arnhem na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej odsłonięto tablicę poświęconą generałowi Stanisławowi Sosabowskiemu. Generał Sosabowski był jednym z najwybitniejszych żołnierzy służących w Wojsku Polskim. Urodzony w 1892 roku, jako osiemnastolatek zaangażował się w działalność patriotyczną na terenie rodzinnego Stanisławowa.

Wieża widokowa w Orzechowie

Ustka, 76-270 (7,7km od obiektu)

Wśród wielu atrakcji, z których możemy skorzystać jadąc drogą rowerową prowadzącą z Ustki do Rowów, warto zatrzymać się w miejscowości Orzechowo Morskie i wspiąć się na tamtejszą, 48 metrową, wieżę widokową. Została ona wybudowana w 2006 roku, w porównaniu do większości punktów widokowych, nie z drewna ale z żelbetowych okręgów nałożonych jeden an drugi, a swym wyglądem przypomina wysmukloną latarnię morską. Ustawiona na terenie letniskowym należącym do Lasów Państwowych, pozwala na podziwianie pięknych widoków, których dostarczają okolice Ustki.

Kościół Znalezienia Krzyża w Charnowie

Ustka, 76-270 (8,8km od obiektu)

Kościół w Charnowie to wspaniały przykład umiejętnego połączenia budownictwa ceglanego z szachulcowym. Dodatkowo wzniesiony na planie krzyża zbliżonego do greckiego, z krótszą główną nawą niż ramiona transeptu, jest jedną z ciekawszych budowli sakralnych na terenie gminy Ustka.

Oferty specjalne Zaplanuj swój pobyt

Wyznacz trasę
Odwiedź również:
mobile nav bg
Zobacz na mapie
?>

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania, w tym przetwarzania danych dotyczących aktywności użytkownika oraz personalizacji reklam, oraz możliwość zmian ustawień plików cookies, znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez COLUMBUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Limanowskiego 1, 76-270, Ustka , Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach analitycznych i marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań, mierzenia ich skuteczności oraz przetwarzania danych użytkownika dla celów analitycznych). Zmiany ustawień plików cookies oraz szczegółowe preferencje dotyczące zgód możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Niezbędne pliki cookies

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert lub dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa, m.in.: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć. Te pliki są wymagane do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej. Nie wymagają Twojej zgody.

Analityczne pliki cookies

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika. Wyrażając zgodę na te pliki cookies, zgadzasz się na przetwarzanie danych dotyczących Twojej aktywności na stronie w celach analitycznych.

Marketingowe pliki cookies

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące aktywności użytkownika, produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich. Zgoda na te pliki cookies oznacza, że Twoje dane mogą być używane do personalizacji reklam oraz analizy skuteczności naszych kampanii reklamowych.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane